Program v praze

Program v praze

Chystáte-li se na jeden den do našeho hlavního města, třeba na výlet, pravděpodobně přemýšlíte, jaký program v Praze zvolit. Pomineme nejkrásnější a nejznámější památky, jako jsou Orloj, Karlův most nebo Kampa a vydáme se na jiný, naučný program v Praze, projdeme se po muzeích.

1) Na prvním místě musím samozřejmě zmínit Národní muzeum, které stojí na samém vrchu Václavského náměstí. V současné době zde probíhá například výstava nazvaná „Noemova archa“ nebo „Věda-národ-dějiny“.

2) V Českém muzeu hudby si můžeme prohlédnout „Stálou expozici muzea hudby“, kde se dozvíte cenné informace o různých nástrojích, které si můžete samozřejmě i prohlédnout.

3) Známé je i Náprstkovo muzeum, které vám rozšíří vědomosti o amerických, afrických a asijských kulturách, například prostřednictvím výstavy s názvem „NIAS-ostrov předků a mýtů“ nebo „Kultury Austrálie a Oceánie.“

4) Ti z vás, kteří si chtějí připomenout, nebo se dozvědět, jak to chodilo dříve, by měli navštívit „Národopisné muzeum“ a jednu z jejich zajímavých výstav. Co říkáte třeba na „Výšivka z rybích šupin“?

(Visited 47 times, 1 visits today)