Rozvoj Prahy, co je nového?

Praha je velkoměsto. A tudíž se tady toho děje mnoho každý den. Každý Pražan zažívá svůj příběh, jak se pohybuje městem, ale i samo město je živé, rozvíjí se a proměňuje.

Pojďme se společně podívat, co zajímavého se v oblasti správy Prahy událo za poslední měsíc a které změny k lepšímu nás čekají!

Nové Pražské stavební předpisy

Tohle je hodně významná změna a všichni můžeme doufat, že bude jen a jen k prospěchu obyvatel hlavního města Prahy. Prsty v těchto milých proměnách má zejména Institut rozvoje a plánování hlavního města. Až bude vyhláška účinná, měli bychom postupně pozorovat úbytek nadměrných bilboardů z centra Prahy a užívat si mnohem víc specifickou architektonickou atmosféru centra města. IPR tak konečně realizuje to, co je již dlouho běžné ve většině evropských hlavních měst a po čem již dlouho toužíme. Nespokojení jsou samozřejmě hlavně poskytovatelé reklamy. Ale co naplat. Nelze nikdy uspokojit každého a v politice to platí víc, než kdekoliv jinde.

Regulace výšky budov expanduje!

Další změna, která se v IPR plánuje, je rozšíření regulace výšky budov v Praze, a to i mimo centrum! Snad tedy vzniknou, poprvé od revoluce, opět na pohled krásné čtvrtě jako jsou Vinohrady nebo  Dejvice.

Prahou opět na kole či pěšky

Francouzi mají pěkné rčení: Metro – Boulot – Dodo. Tedy: Do metro – Do práce – Jít spát! V Praze by snad, až se začnou nové plány realizovat, mohlo víc Pražanů vyrazit do práce na kole a víc si užít i pohybu pěšky, bez stresu a po chodníku! Pro pěší by totiž měl být nyní v každé ulici zaručen průchod široký minimálně 1,5 metru nebo by se ulice měla změnit v tkz. obytnou ulici! Zkrásnit by také měla nábřeží řek. Planuje se vytvoření promenád a cyklostezek.

Modleme se všichni, ať tyto pozitivní plány brzy zaznamenáme nejen v tisku, ale i v každodenním životě! A příští Vánoce si už užijeme v nové, lepší Praze!

(Visited 56 times, 1 visits today)